Upravit stránku

EMOCE STRANOU, TADY SE POČÍTÁEMOCE STRANOU, TADY SE POČÍTÁ

S čím začít, když přemýšlíte o hypotéce? Pomineme teď osobní motivace – jakože ona je ta pravá a že ten domek v Dolní Lomné jste si vysnili už jako malí a že tam budou po zelených pastvinách pobíhat vaše děti a ostatní zvířena – to je skvělé a my vám gratulujeme, ale podívejme se nyní na aspekty hypotéky z poněkud věcnější stránky.

K hypotéce byste totiž vždy měli přistupovat zodpovědně a s jasnou myslí. Emoce, touhy a osobní sympatie bohužel nejsou hodnoty, se kterými banky obchodují, byť jich samozřejmě dokáží využít.

Martina Salwenderová, Hypoteční specialista 

KDYŽ SE ŘEKNE HYPOTÉKA…KDYŽ SE ŘEKNE HYPOTÉKA…

… vybaví se většině lidí půjčka na bydlení. Téma hypotečních úvěrů je ale mnohem širší, hodně s ním zavířil nový zákon z roku 2016, nicméně na úvod nám postačí stručná definice následného znění:

Hypotéka (spotřebitelský úvěr na bydlení) je druh úvěru, který je účelový a slouží k pořízení bydlení. Vždy je zajištěn zástavním právem k nemovitosti.

Teorie je obsáhlá a praxe pak ještě obsáhlejší. Naštěstí se nemusíte stát odborníkem na český hypoteční trh jen proto, abyste dosáhli na hypotéku. To dost dobře ani není možné. Od toho je tu FPF, které vás nasměruje správným směrem. My ze zkušenosti víme, že zájemce si nejčastěji vyhledá informace na internetu, zeptá se kamaráda, který už bydlí ve svém, a nakonec se osmělí k návštěvě hypotečního specialisty.

A to je správná cesta.

S JAK VELKOU HYPOTÉKOU MOHU POČÍTAT?S JAK VELKOU HYPOTÉKOU MOHU POČÍTAT?

Každému, kdo uvažuje o sjednání hypotéky, by se měly jako první vybavit tři následující body:

  • Příjem (uznatelný a prokazatelný),
  • účel (na co bude hypotéka použita v souladu s příslušnými zákony a předpisy),
  • vlastní zdroje (banky aktuálně půjčují 80 % a zbývajících 20 % si klient financuje sám).

Tyto tři faktory představují základ pro získání hypotéky. Bez nich to prostě nejde. V nadsázce můžeme říci, že tohle je „svatá trojice“ světa hypoték. Tohle je „gró“, podle které zjistíte, na jak vysokou hypotéku máte šanci dosáhnout.

Bance se zkrátka musíte detailně představit. A musíte mít při tom mít na vědomí, že právě ona bude chtít chránit svoje peníze a jen tak je nikomu nepůjčí.

Ať už jste rozhodnutí nebo uvažujete o úvěru do budoucna a po hypotečním trhu se teprve rozhlížíte, nebuďte v tom sami. U hypoték se zkrátka názor odborníka vyplatí. Naši specialisté v FPF Consulting rádi pomohou získat hypotéku za co nejlepších podmínek.

Stručný úvod máte za sebou. V dalších článcích se na jednotlivé aspekty hypotečního světa zaměříme podrobněji. Příští článek si budete moci přečíst o tom co je a co není hypotéka.

Váš FPF Consulting