Upravit stránku

Banky v tuto chvíli vycházejí klientům vstříc a umožňují jim odklad (případně snížení splátek úvěrů). Je důležité si uvědomit, že o odklad musíte požádat. Proto je nezbytné svou banku kontaktovat a na odkladu splátek se domluvit.

Není možné přestat splácet své závazky bez dohody s bankou. Tímto postupem byste se mohli dostat do registru dlužníků, což negativně ovlivní vaše případné budoucí žádosti o úvěry. Pokud se ale na odkladu splátek oficiálně domluvíte, nebude tento odklad v žádném registru zaznamenán.

PRO KOHO JE ODKLAD URČENÝPRO KOHO JE ODKLAD URČENÝ

V první řadě je potřeba zvážit, jestli odklad splátek skutečně potřebujete. Protože banka vám splátky neodpustí, pouze vám je umožní zaplatit později, mezi tím se ale zůstatek stále úročí a splacení úvěru bude o odložené splátky a úroky prodlouženo.

 Primárně je proto odklad splátek určen pro klienty, kteří v souvislosti s korona virem přišli zcela o svůj příjem nebo jim byl snížen a nemohli by tak dostát svým závazkům vůči bance (OSVČ, ošetřování dítěte, DPP, DPČ …).

JAKÉ JSOU PODMÍNKYJAKÉ JSOU PODMÍNKY

Pro umožnění odkladu je nejčastější podmínkou doložení čestného prohlášení, případně prokázání, že pokles příjmů vznikl v souvislosti s korona virem.

Dále žadatel nesmí být v prodlení se splácením předchozích splátek.

Pobočka v Hradci Králové, https://www.fpfconsulting.cz/

NA JAK DLOUHO A KTERÉ PRODUKTY JE MOŽNÉ ODLOŽITNA JAK DLOUHO A KTERÉ PRODUKTY JE MOŽNÉ ODLOŽIT

Odklad splátek je umožněn na 3 nebo 6 měsíců.

Produkty, u kterých lze zažádat o odklad splátek jsou: spotřebitelské úvěry, hypotéky, úvěry ze stavebního spoření a firemní úvěry. Pozor, jedná se o úvěry sjednané před datem 26. 3. 2020. Na produkty sjednané po tomto datu se odklad nevztahuje.

Naopak nelze žádat o odložení splátek u revolvingových úvěrů, kontokorentů, kreditních karet apod.

Odklad není prominutí.

Pokud k poklesu vašeho příjmu nedošlo a nejspíše ani nedojde, není důvod o odklad splátek žádat. Navíc v případě uvedení lživé informace hrozí takovému klientovi nemalé postihy. Pokud však jste naopak v situaci, kdy o něj požádat chcete a nevíte si rady, ve společnosti FPF Consulting vám rádi pomůžeme.

Váš FPF Consulting