Upravit stránku

Abychom zlepšili vaši orientaci v hypotečním světě, vytvořili jsme seznam záludných situací, které mohou negativně ovlivnit vaši žádost o hypotéku. Schválně, jestli byste na všechny pamatovali?

ZMĚNA ZAMĚSTNÁNÍZMĚNA ZAMĚSTNÁNÍ

Pokud nastupujete do nové práce, tak jste ve zkušební době, která trvá nejčastěji 3 měsíce. Jelikož v tuto dobu může být zaměstnanecký poměr kdykoliv ukončen, trvá banka na doložení průměrné mzdy minimálně za 3 měsíce. Ideální je tedy žádat o hypotéku v době, kdy jste již 4. měsíc zaměstnáni a máte 3 výplaty na účtu.

Pokud odcházíte ze zaměstnání na „volnou nohu“, přicházíte o zaměstnavatele, který by vám vystavil potvrzení o příjmu. Jako OSVČ vykazujete svůj příjem v daňovém přiznání, které může být vystaveno až následující rok. Pokud se rozhodnete o hypotéku žádat, je třeba vyčkat na vyhotovení daňového přiznání, ve kterém bude zisk za předchozí rok.

 

ZMĚNY V OBČANSKÉM PRŮKAZUZMĚNY V OBČANSKÉM PRŮKAZU

Ke sjednání hypotéky potřebujete doklad totožnosti, což je platný občanský průkaz nebo pas. Většinou jsou bankou vyžadovány dva doklady totožnosti. Lze tedy využít oba předchozí nebo pouze jeden a jako druhý doklad předložit řidičský průkaz nebo rodný list.

Pozor na případy, kdy jste v občanském průkazu zažádali o změnu (jméno, trvalé bydliště nebo stav), protože u takového dokladu vám úředník ustřihne roh a předá kartičku s uvedením dané změny. Bohužel je takový doklad pro banku neplatný a úvěr vám na něj neposkytnou.

Pobočka v Hradci Králové, https://www.fpfconsulting.cz/

SÁZKY Z BANKOVNÍHO ÚČTUSÁZKY Z BANKOVNÍHO ÚČTU

Vsadíte si čas od času na výhru hokejového týmu přes svůj bankovní účet? Zbystřete. Jelikož k žádosti o hypotéku budete dokládat i kompletní výpisy z vašeho účtu se všemi příchozími i odchozími platbami, tak si těchto sázkových položek banka všimne a hypotéka schválena nebude. Proč? Pro banku je taková položka ve výpisu hodně rizikový faktor. Podle toho může u  takového klienta předpokládat sklony ke gamblingu. I když se bude jednat o položku v řádu několika korun.

K získání hypotéky vede mnoho cest, na kterých se setkáte s řadou nástrah. V FPF Consulting se postaráme o to, abyste dosáhli cíle rychle a snadno.

Váš FPF Consulting