Upravit stránku

ŠATY DĚLAJÍ PROFESIONÁLAŠATY DĚLAJÍ PROFESIONÁLA

Začneme snad trochu povrchně, ale věřte, že vzhled a vystupování jsou důležité ukazatele i v tomto případě. K bankovnímu prostředí zkrátka patří jistý standard oblékání. Serióznost ve vzhledu i ve vystupování vyžaduje od svých zaměstnanců každá bankovní instituce a očekává ji i klient. K dobrému bontonu patří u mužů oblek s košilí (kravata už není povinností), u dam pak kostýmek nebo denní šaty střídmého střihu, barvy i délky. Neopomeňme ani celkově čistý zevnějšek, upravené vlasy a čisté nehty.

A protože i finanční poradenství nabízí služby jako kamenná banka, platí i zde stejný dress code.

Dress code může být porušen ve dvou rovinách – varováním by pro nás jako pro klienta mělo být oblečení příliš špatné, ale i přehnaně noblesní. Oba extrémy vypovídají mnoho o svém nositeli, ale zatímco od muže ve špinavé mikině si do finančních záležitostí mluvit nenecháme, člověk v přehnaně drahém obleku nás může ohromit. Může se ale jednat o součást jeho přesvědčovací strategie, která má za cíl postavit vás do nevýhodné role.

I v oblékání tak platí zlatá střední cesta – kvalitního ale střídmého oblečení.

KDE SE SEJÍT?KDE SE SEJÍT?

Místo setkání – při sjednávání schůzky se nebojte položit otázku, zda je možnost setkat se u poradce v kanceláři. Kamenná pobočka a její vybavení je jedním z ukazatelů serióznosti – zvláště u první schůzky. První dojem je zkrátka nenahraditelný.

Kancelář ale nemusí být ve vašem městě. Řada poradců vám vyjde vstříc a setká se s vámi na vaší půdě. Ideální je řešit své finance v soukromí vašeho domu nebo ve vaší kanceláři. Samozřejmě se můžete setkat i v kavárně nebo v restauraci, ale řada poradců předpokládá, že své soukromé finance nechcete řešit na veřejném místě.

Pokud si schůzku přece jen domluvíte na veřejnosti, volte klidné místo, například uzavřený salónek své oblíbené restaurace. Schůzky u plastového stolku uprostřed nákupního centra skutečně nedoporučujeme.

Pobočka v Hradci Králové, https://www.fpfconsulting.cz/

POZOR NA NEPROFESIONÁLNÍ JEDNÁNÍPOZOR NA NEPROFESIONÁLNÍ JEDNÁNÍ

Myslete také na to, že bankovní poradce by neměl před vámi – jako před svým klientem – pít alkohol. V kanceláři by si to dovolit nemohl, to je přece samozřejmost. I mimo kancelář je v práci a musí proto dodržovat zásady profesionálního chování.

Tabu je také manipulativní jednání, vnucování nebo podobné nevhodné způsoby komunikace. Seriózní finanční specialista také před klientem nepomlouvá konkurenci.

Zmínili jsme teď spíše praktické záležitosti. V druhém článku se zaměříme na další tipy, které vám pomohou vybrat toho správného finančního specialistu.

Váš FPF Consulting