Upravit stránku

KDO GARANTUJE VZDĚLÁNÍ PORADCŮ?KDO GARANTUJE VZDĚLÁNÍ PORADCŮ?

Aby mohl poradce sjednat smlouvu (pojištění, úvěr, investice) musí splnit zkoušky a být registrován u ČNB. Takže pro sjednání pojištění musí mít zkoušku a registraci u ČNB na pojištění. Stejně tak při sjednání úvěru a investic. Někteří mají všechny tři registrace, jiní třeba jen jednu – záleží na oblasti, na kterou se specializují.

Informace o registraci dotyčného poradce jsou tedy dohledatelné na internetu.

Pro zajímavost ještě uveďme, že pro získání registrace je potřeba maturita nebo 3 roky praxe.

JE NÍZKÝ VĚK VAROVNÝM SIGNÁLEM?JE NÍZKÝ VĚK VAROVNÝM SIGNÁLEM?

Nízký věk investičního specialisty vás může zaskočit. Nemusí se ale vždy jednat o problém. Každý nějak začínal a vám může nyní radit budoucí zakladatel úspěšné společnosti.

Mladí lidé mají mnohdy elán a know-how, o kterém zaměstnanec kamenné banky nemusí mít ani tušení. Takže než lámat hůl nad mladíkem v obleku, všímejte si dalších varovných signálů, o kterých jsme mluvili v předešlém článku.

O poradci si vždy zjistěte dostupné reference. Pokud pracuje déle, určitě najdete jeho portfolio na internetu, případně portfolio společnosti, u které je zaměstnán. Seriózní specialista se rovněž nebude stydět za hodnocení klientů.

Pobočka v Hradci Králové, https://www.fpfconsulting.cz/

POZOR NA MANIPULACIPOZOR NA MANIPULACI

Co by vás ale mělo varovat je způsob vystupování, zejména nedostatečná slovní zásoba, nebo naopak přehnaná výřečnost.

Správný specialista by se měl kultivovaně vyjadřovat, odpovídat na otázky, debatovat a trpělivě vysvětlovat.

Pokud vás ale mluvčí uvádí do rozpaků vypilovanými frázemi, které vám lichotí a pohotově reagují na každý váš myšlenkový pochod, zbystřete. Mohlo by jít o manipulaci. Někteří neseriózní poradci mají naučené „mantry“ – fráze a postupy jednání s klientem, které mají za cíl dostat vás tam, kam chtějí. Od takových se držte dál.

ZÁVĚREMZÁVĚREM

Není nutné chodit s každým požadavkem do banky, finanční specialisté dokáží sjednat mnohdy lepší nabídku, protože se v bankovních produktech dobře orientují.

Dejte ale na svůj zdravý rozum a vybírejte si své finanční poradce mezi profesionály.

Váš FPF Consulting