Upravit stránku

A CO BY VÁM FINANČNÍ SPECIALISTA DOPORUČIL?A CO BY VÁM FINANČNÍ SPECIALISTA DOPORUČIL?

Se spořením rozhodně začněte co nejdříve, protože čas hraje velkou roli v kumulativním zhodnocení. Jaká je optimální částka na spoření do důchodu? Minimálně taková, která vám pokryje 15 let výdajů, až je budete potřebovat. Počítáte v důchodovém věku s měsíčními výdaji 10 000 Kč? V tom případě je potřeba naspořit na penzi 1 800 000 Kč.

KOLIK LIDÍ DNES POČÍTÁ S TÍM, ŽE TAKOVOU ČÁSTKU NASPOŘÍ?KOLIK LIDÍ DNES POČÍTÁ S TÍM, ŽE TAKOVOU ČÁSTKU NASPOŘÍ?

To procento je bohužel mizivé. Průměrná výše úspory se dnes pohybuje okolo 100 000 na jednoho člověka. Je to tristní, ovšem doufejme, že do budoucna se situace zlepší.

Dnešní ekonomická situace naneštěstí nahrává životnímu stylu, který se zajištěním budoucnosti příliš nepočítá. Ne snad že by mladá generace nemyslela na stará kolena, spíš to není v jejích možnostech. Mladí lidé žijí často v nájmech, většinu výdělku utratí za bydlení, dopravu a stravu. Využívají naplno výhody snadného cestování, budují vlastní image na sociálních sítích, užívají si, takže investují spíše do sebe, do přítomnosti než do budoucnosti.

Moderní doba přináší ale i moderní možnosti, jak naložit se svou finanční situací. Jednou z nich je i návštěva investičních specialistů, kteří dokážou individuální finanční situaci zohlednit a sestavit plán možností na míru každému zájemci.

Pobočka v Hradci Králové, https://www.fpfconsulting.cz/

JAKÉ JSOU NEJČASTĚJŠÍ MOŽNOSTI SPOŘENÍ NA DŮCHOD?JAKÉ JSOU NEJČASTĚJŠÍ MOŽNOSTI SPOŘENÍ NA DŮCHOD?

Někteří se zajistí například nemovitostí na pronájem, jiní investují do umění. Jiní naspoří takovou sumu, kterou investují, a pouze výnos z této částky používají na své náklady. S přehledem nejoblíbenější je stále penzijní spoření, na vzestupu začínají být i podílové fondy. Lze používat také ostatní produkty, ty ale nejsou primárně určeny k zajištění na důchod.

Není snadné, aby mladí lidé užívali života, a současně financovali bydlení, živili děti, a ještě se připravili na důchod. Jedna obecná rada ale platí vždy: je potřeba hlídat své výdaje, neutrácet za životní styl, který si nemohu dovolit, a neutíkat před budoucností.

Začít spořit doporučujeme již v momentě, kdy začnete být ekonomicky produktivní. I malá uspořená částka na začátku pracovní kariéry dokáže v budoucnu vydělat více než několikanásobná částka investovaná v důchodovém věku.

V FPF máme k dispozici celou škálu produktů, které můžeme využít samostatně i kombinovaně, zkrátka tak, aby výsledek vyhovoval představám i možnostem klienta. Navíc se snažíme informovat a vzdělávat všechny, kterým není jejich budoucnost lhostejná. Víte, jak k důchodu přistupovat, co je potřeba dodržovat, jak to celé naplánovat a plán dodržovat? Ne? Od toho jsme tu my. Nejdřív vyřešíme důležité otázku „proč a jak“ a teprve potom kterým produktem nejlépe dosáhnout cíle.

Váš FPF Consulting