Upravit stránku

ZAJÍMÁ VÁS, JAK TO FUNGUJE?ZAJÍMÁ VÁS, JAK TO FUNGUJE?

Na základě zadaných parametrů vám srovnávač zobrazí nabídky od různých bank. Díky tomu si vytvoříte představu o tom, jaké možnosti v danou chvíli hypoteční trh nabízí.

A TEĎ PODROBNĚJI…A TEĎ PODROBNĚJI…

Hypoteční kalkulačka má podobu jednostránkového formuláře, ve kterém stačí vyplnit několik údajů a hned vám zobrazí nabídky. Pokud Vám některé pojmy nic neříkají, nevadí, i s tím si naše kalkulačka umí poradit. U každého záludnějšího pojmu naleznete vysvětlení ukryté pod malým písmenkem i.

Z nabízených možností vyberete účel hypotéky. Na výběr máte možnosti:

  • Koupě
  • Rekonstrukce
  • Refinancování
  • Výstavba
  • Americká hypotéka

Dále zadejte hodnotu nemovitosti (což může být reálná hodnota nemovitosti dle odhadu znalce nebo dle kupní ceny) a výši úvěru (kolik si chcete půjčit). Ze zadaných hodnot se vám automaticky vypočte LTV (což je poměr výše úvěru k hodnotě zástavy). O LTV se více dočtete v našem předešlém článku

Hodnota LTV by neměla přesáhnout 80 %.

Například: pokud je hodnota nemovitosti 3 000 000 Kč a výše úvěru 2 340 000 Kč, činí LTV 78 %. Takže se do doporučeného limitu LTV 80 % bez problémů vejdete.

Následně si určíte délku splatnosti a délku fixace. Pro prvotní zadání se nejčastěji využívá splatnost na 30 let a fixace na 5 let.  U splatnosti je třeba být realista a počítat s doplacením do rozumného věku žadatelů (podrobné info bude v příštím článku), délka fixace je pak zcela na vás.

Po vyplnění všech údajů a zadání autorizačního kódu, který obdržíte prostřednictvím SMS, vám srovnávač zobrazí nabídky bankovních institucí, které odpovídají vašim požadavkům.

 Zadané parametry můžete následně upravovat a měnit tak, abyste získali takovou nabídku, která vám bude co nejvíce vyhovovat. A pokud přepnete kalkulačku ze záložky jednoduché na záložku rozšířené, můžete jednoduše zjistit, na jak vysoký úvěr dosáhnete s vašimi příjmy a výdaji.

Přesvědčte se sami, jak snadno hypoteční kalkulačka funguje.

Věříme, že díky této kalkulačce se budete v hypotečních vodách cítit mnohem jistěji.

A CO DÁL?A CO DÁL?

Pokud již máte představu, jak by měla vaše hypotéka vypadat, nebo naopak nevíte, jak informace uchopit, zastavte se u nás na pobočce, kde vám naši specialisté poskytnou více informací a pomohou dotáhnout vaše bydlení k vysněnému cíli.

Váš FPF Consulting