Upravit stránku

Mladí lidé (ať už studenti, vědci nebo programátoři) často sami přicházejí s nápady, které mají velký potenciál uspět. Rychle ale zjistí, že prosadit myšlenku a transformovat ji v životaschopný projekt je úkol, na který sami nestačí. V této fázi potřebují tyto nadějné projekty – „startupy“ – podporu silného a zkušeného průvodce. A takovým průvodcem je i FPF Capital.

STARTUPY NA START!STARTUPY NA START!

Co je tedy startup? Jednoduše můžeme říci, že se jedná o nadějný inovativní projekt, který má velký potenciál uspět. Můžeme jej rovněž považovat za „mladou firmu“ podporovanou investorem – a to finančním nebo strategickým.

Typickým startupem může být počítačový program nebo mobilní aplikace, která reaguje na aktuální fenomén. Například aplikace CryptoMood dokáže sledovat a analyzovat veškeré informace ze světa kryptoměn tak, aby usnadnila svému uživateli předvídání vývoje na kryptoměnovém trhu. Šetří tak traderům čas a usnadňuje jim práci.

SPECIFIKA STARTUPŮSPECIFIKA STARTUPŮ

Počáteční idea táhne a motivuje, ale za čas i jí „dojde dech“. S tím se musí počítat, a proto je potřeba připravit fungující zázemí, které případné období „krize“ či „stagnace“ pomůže překonat. A na to jeden člověk nestačí. Jsme jenom lidé, byť se mnohdy snažíme dokázat opak. Autor projektu zkrátka nemusí být dobrý manager, podobně jako manager nedokáže zajistit projektu odpovídající marketing. Zde se zkrátka hodí pomoc zkušeného týmu.  

Aby projekt nezaspal svou příležitost, je potřeba jednat rychle – vždyť i naše doba je dynamická. Banky v tomto směru nereagují příliš pružně, nehledě na to, že většina startupových projektů vyžaduje víc než jen finanční injekci.

BĚH NA STŘEDNĚ DLOUHOU TRAŤBĚH NA STŘEDNĚ DLOUHOU TRAŤ

Zpravidla prvních 5 let je většina startupů ztrátových. Je to pochopitelné, protože i sebelepší myšlenka musí ustát střet s reálným světem. Je potřeba se tzv. zaběhnout, vyškolit zaměstnance, nakoupit technologie apod. 

Co tedy představuje největší výzvu pro začínající projekty? Přežít a udržet se na trhu do osamostatnění, do doby, než plně vynikne jejich potenciál. Pak je možné hotový produkt prodat nebo jej dále rozvíjet.

Přes některá úskalí jsou startupy novou investiční příležitostí, zastávající specifické místo na finančním trhu. FPF Capital je strategickým investorem, schopným dovést začínající projekt k samostatnosti.

Váš FPF Capital